Zeytinburnu Kurye

Zeytinburnu Kurye
Zeytinburnu Kurye
Zeytinburnu Kurye
Zeytinburnu Kurye

Zeytinburnu Kurye İstanbulu’un eski deri merkezi olan bu ilçe ozamanlar milletin elinde sopalarla fare kovaladığı kokudan durulmadığı kötü bir imajı olan bir yerdi. Şimdilerde ise hertarafı çiçeklerle düzenlemesi yapılmış tertemiz güzel bir yaşam alanı olam bir ilçe dir. Bu güzel ilçemizde bir Express moto kurye gönderiniz olursa arayacağınız numara 212 270 20 40 kuryede bir numara hizmet.

Zeytinburnu, İstanbul ilinin bir ilçesidir.  1 Eylül 1957 tarihinde ilçe olmuştur.  Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının, Marmara Denizi‘ne bakan yamaçlarının, bu denizle birleştiği yerdedir.  Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir.  Bu sebeple İstanbul’un dışarı açılan önemli bir penceresidir.  Doğusunda Fatih, kuzeydoğuda Eyüp, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında GüngörenBakırköy, kuzeybatısında Esenler, güneyinde ise Marmara Denizi’yle çevrilidir. Zeytinburnu Kurye

Doğu Roma İmparatorluğu

Zeytinburnu konum olarak, İstanbul Surları ve Bakırköy (Hebdoron) arasından yer alır.  Sahilinde bulunan “Strongylion” ya da “Kyklobion” kimi kaynaklarda liman[3], kimi kaynaklarda kale/kule[4] olarak geçer ve Zeytinburnu’nda konumlandırılır.  Bu bölge yer alan Marmara kıyılarından başlamak üzere, Konstantinopolis’in başlıca giriş kapısı olan Altın Kapı (Yedikule Zindanları) başta olmak üzere BelgradkapıSilivrikapıMevlanakapı ve Topkapı Zeytinburnu’na açılır.  Ünlü Roma yollarından Egnatia Yolu ilçenin güneyin geçerek İmparatorluğun başkentini, Trakya ve Makedonya üzerinden Adriyatik Denizi‘ne bağlar.  Başkentin yaşadığı tüm kara kuşatmaları esasen ilçede topraklarında gerçekleşmiştir. Zeytinburnu Kurye

Türkler öncesi döneme ilişkin en önemli yapı, Balıklı Ayazması yanına yapılan Balıklı Kilisesi(Panagia Pege)’dır.  Kilise, İmparator I. Leo tarafından 457-474 yılları arasında yapılmıştır.

Mahalleler

ZeytinburnuKurye,,,,,

İkitelli Kurye hakkında 46 makale
İkitelli Kurye Başakşehir ve küçükçekmece çevresinde kalan tüm mahallelere ve ikitelli organize san sitesi içerisinde moto kurye işleri yapan bir ltd.şti firmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın