Üsküdar Kurye

Üsküdar Kurye
Üsküdar Kurye
Üsküdar Kurye

Üsküdar Kurye Üsküdar deyince akla ilk gelen kız kulesi oluyor. Üsküdar Kurye Maramaradan boğaza girşin kilit bölgesi olan bu ilçe yüz ölçümünün büyük bölümü İstanbul boğazındadır. Üsküdar Kurye Express moto kurye işlerini bu ilçeden gerekirse arabalı vapur ile gidip teslimat yapacak kadar önem vermekteyiz. Acil gönderilerinizi 212 270 20 40 numaralı telefondan bildiriniz bize. Üsküdar Kurye

Üsküdar, İstanbul‘un Anadolu Yakası‘nın bir ilçesidir.  Üsküdar İlçesi, kuzeyden Beykoz, kuzeydoğudan Üsküdar, doğudan Ataşehir, güneyden Kadıköy ilçeleri ve batıdan İstanbul Boğazıyla çevrilidir.

33 mahalleden oluşan Üsküdar İlçesinin nüfusu, 2014 ADNKS verilerine göre 534. 970 kişi olarak tespit edilmiştir.  Üsküdar Kurye 1926 yılına kadar il statüsünde olan Üsküdar aynı yıl yapılan yasal düzenlemeyle ilçe statüsüne getirilip İstanbul’a bağlanmıştır.  1930’da Kadıköy ve Beykoz’un, 1987’de Üsküdar’nin Üsküdar’dan ayrılarak ilçe olmaları, 2008’de de Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerinin Ataşehir ilçesine bağlanmasıyla bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. Üsküdar Kurye

Bunlardan başlıcaları

Eğitim

İstanbul’daki başıca eğitim ve kültür kurumlarından bir bölümü Üsküdar İlçesi sınırları içindedir.  Eskiden Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane binası olan ve daha sonra Haydarpaşa Lisesi’ne hizmet veren tarihsel yapıda günümüzde Marmara Üniversitesi‘nin bazı birimleri bulunmaktadır.  Bu üniversiteye ait hastane de Altunizade‘dedir.  Üsküdar’daki diğer yükseköğretim kurumları İstanbul Şehir Üniversitesi29 Mayıs ÜniversitesiFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi‘dir.  Kandilli Rasathanesi 1982’den beri Boğaziçi Üniversitesi‘ne bağlıdır.  Üsküdar Fen LisesiHacı Sabancı Anadolu LisesiBilfen KolejiÇamlıca Kız LisesiKandilli Kız LisesiKuleli Askeri Lisesi ve Üsküdar Amerikan LisesiŞemsipaşa İlköğretim OkuluHalil Rüştü İlköğretim OkuluÜsküdar Cumhuriyet Lisesi ( Üsküdar Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi ), Halide Edib Adıvar Anadolu Lisesiİstanbul Üsküdar LisesiÜsküdar Ticaret LisesiValidebağ Kız Meslek LisesiMithatpaşa Kız Meslek LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiCumhuriyet Kız Meslek Lisesiİcadiye İlkokuluŞeyh Şamil LisesiÖzel Hurp Haç Ermeni LisesiÖzel Sev Okulları Üsküdar İlçesi’ndeki başlıca eğitim kurumları arasında yer alır.

Mahalleler

 

Anadolu yakasında,Boğaz kıyısında,Salacak-Kuzguncuk-Bağlarbaşı arasındadır. Antik çağda Khrysopolis daha sonraları Skytarion,Damalis,Scutari adları ile anılmıştır son ismi Scutari zamanla Üsküdar şeklini almıştır.

ÜsküdarKurye,,,,,

İkitelli Kurye hakkında 46 makale
İkitelli Kurye Başakşehir ve küçükçekmece çevresinde kalan tüm mahallelere ve ikitelli organize san sitesi içerisinde moto kurye işleri yapan bir ltd.şti firmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın