Esenyurt Kurye

Esenyurt Kurye
Esenyurt Kurye

Esenyurt Kurye Bu yeni gelişen ilçede bizde varız demek için Esenyurtun her mahallesinde bir kurye olucak şekilde Express olarak kurye işinizi acil teslim eder hızlı şekilde bilgisini size vericektir. 30 dk ile 1 saat arasında işiniz adresinizden alınır teslim aderesinize bırakılır.

Bir mahalleden metropol bir ilçe olan Esenyurt, inşaat firmalarının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı.  Küçükçekmece, Büyükçekmece ile komşu olup, 1989 yılında belediye olma tüzel kişiliği kazandı.

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Esenyurt; Bahçeşehir, Avcılar ve Beylikdüzü’ne yakın bir bölgede yer alır.  Doğusunda Küçükçekmece, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere Köyü ve güneyinde Firuzköy yer almaktadır.  Esenyurt Kurye

Esenyurt Büyükçekmece’ye bağlı bir beldeyken 1989 yılında belediye olma tüzel kişiliği kazandı ve belediye başkanı Gürbüz Çapan oldu.  3 dönem belediye başkanlığı yapan Gürbüz Çapan’dan sonra 2004 yılında Necmi Kadıoğlu belediye başkanı olarak seçildi. Esenyurt Kurye

İlçede 13 sağlık ocağı 1 devlet hastanesi 1 Kızılay hastanesi ve 1. 000. 000 metrekare şehir parkı bulunuyor.   2. 770 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Esenyurt’un belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’dur.

Esenyurt Kurye

Esenyurt’un tarihine baktığımız zaman 19. yüzyılda Ekrem Ömer Paşa’ya ait çiftlikten meydana geliyordu.  Eşkinozgillerden Eşkinoz adını aldıktan sonra 1967’de yerleşimin adı Esenyurt olarak değiştirildi.  

Esenyurt, İstanbul‘un Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken, 2008 yılında Kıraç beldesi ile birleştirilerek ilçe olmuştur.

Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır.  Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere köyü ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır.

1- Akevler Mahallesi

2- Akçaburgaz Mahallesi

3- Akşemseddin Mahallesi

4- Ardıçlı Mahallesi

5-Aşık Veysel Mahallesi

6- Atatürk Mahallesi

7- Bağlarçeşme Mahallesi

8- Balıkyolu Mahallesi

9- Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi

10- Battal Gazi Mahallesi

11- Cumhuriyet Mahallesi

12- Eksinoz Mahallesi

13- Esenkent Mahallesi

14- Fatih Mahallesi

15- Gökevler Mahallesi

16- Güzelyurt Mahallesi

17- Hürriyet Mahallesi

18- İncirtepe Mahallesi

19- İnönü Mahallesi

20- İstiklal Mahallesi

21- Kapadık Mahallesi

22- Koza Mahallesi

23- Namık Kemal Mahallesi

24- Mehmet Akif Ersoy Mahallesi

25- Mehter Çeşme Mahallesi

24- Mevlana Mahallesi

25- Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi

26- Orhangazi Mahallesi Mahallesi

27- Osmangazi Mahallesi

28- Örnek Mahallesi

29- Pınar Mahallesi

30- Piri Reis Mahallesi

31- Saadetdere Mahallesi

32- Selahaddin Eyyübi Mahallesi

33- Sultaniye Mahallesi

34- Süleymaniye Mahallesi

35- Şehitler Mahallesi

36- Talat Paşa Mahallesi

37- Turgut Özal Mahallesi

38- Yenikent Mahallesi

39- Yeşilkent Mahallesi

40- Yunus Emre Mahallesi

Haramidere

41- Zafer Mahallesi

EsenyurtKurye,,,,,

İkitelli Kurye hakkında 46 makale
İkitelli Kurye Başakşehir ve küçükçekmece çevresinde kalan tüm mahallelere ve ikitelli organize san sitesi içerisinde moto kurye işleri yapan bir ltd.şti firmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın